Вчера ходих на пързалка "Славия". И говоря дали е възможно да си наемем една компания един час лед. Обясняват ми колко ще струва, кои часове и т.н. Сещам се да попитам:
- А нали ще може да си донесем...
Говорят си двама приятели, които не са се виждали доста години.
- ...а семейният живот как е? Всичко е наред?
- Да, всичко е наред!
- Жена, деца...
- Ти пък? Казвам, че всичко е наред - нито съм женен...
- Знаете ли защо в света има толкова малко жени-водолази?
- Защото има много малко жени, които могат да издържат дълго време без да говорят!
- Тя ме заряза, обвинявайки ме в педантичност и отегчителност. И това след 139 полови акта!
Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Пабло Пикасо
Лондон. Къща. Камина.
Пред огъня по халат седи джентълмен в луксозно кресло. В еднара ръка цигара, в другата чаша уиски. Тишина и спокойствие...
Изведнъж с трясък се разбива стената и във всекидневнат...
Въпрос от бакалавър на Техническия университет:
- Къде е първо римско на клавиатурата?
- Тате, имам добра новина за теб!
- И каква е новината, сине?
- Ненапразно толкова години си плащал застраховка за колата.
- Защо ми беше да се женя, точно се ожених и по улицата почнаха да идват жени да се запознаем...
- Обяснявам! Когато си женен, имаш чиста и игладена риза, плюс че си обръснат и нахранен.
- Роман Абрамович щял да лети в космоса. Срещу 500 милиона.
- Защо толкова скъпо?
- С любимата си яхта щял да пътува.
Недоволен клиент вика келнера...
- Не можахте ли да изпечете по-добре пилето?
- Защо господине, да не би да е сурово?
- Не бе - кълве ми от гарнитурата!!!
В стадиона:
-Тате,защо всички псуват този мъж?
-Защото замери рефера с бутилка.
-Но не го уцели.
-Затова сине,затова!
Внуче към баба си:
- Бабо, защо това се нарича кръстовище.
- Ами преди да минеш през него, трябва да се прекръстиш сине.
Обява във вестник: Фирма търси пиян шофъор с краден автомобил, за контакти тел. 166
Коя първоаприлската шега се превръща в новогодишен подарък?
- Презерватив с дупка!