Габровец се връща след тригодишен гурбет. Когато слиза от автобуса на автогарата един мъж с много дълга брада се спуска към него. Той се вглежда и разпознава брат си.
- Абе брат ми, защо си пуснал таз...
Съобщение по градското радио в Тел-Авив:
- Уважаеми жители и гости на града, от градския зоопарк е избягал енот. Моля, всички, които са го видели, незабавно да платят на касата на зоопарка 10 шекела.
на въпроса:
- Кои повече харесвате - блондинките или брюнетките?
Истинският мъж трябва да отговори:
- Да!
В Колумбия е задържан наркотърговец, който е търгувал с цени по-ниски от държавните.
Един селянин пита комшията си:
- Комшу, мога ли да мина през твоята ливада, за да хвана влака в 7:45?
- Мини, пък ако се е отвързал бикът, ще хванеш този в 7:15.
Мечтата на идиота - богата красива жена, която обича идиоти.
На улицата видях един бездомник да проси с един картон с надпис:
"Тя имаше по-добър адвокат! Помогнете!"
Отиват двама арабски терориста-камикадзе на задача. Първият:
- Кажи, Мехмед, вълнуваш ли се?
Вторият:
- Че как! За първи път ми е все пак...
- Никой да не мърда! Това е обир!
- Ох! Няма да повярвате!..Само преди пет минути дойдоха точно такива хора с маски и взеха всички пари.
- Тогава това е изнасилване!
- Ох! Няма да повярвате!..
- Защо Стойчо е Тройчо?
- Ами много ясно - един гол и две оставки...
Доктор преглежда пациент след операция и казва:
- Мда...Ще ви оставя за през нощта сестрата.
Пациентът, преодолявайки болкта:
- Докторе, а може ли да не е днес? Цялото тяло ме боли...
- А преди време имах всичко: пари, разкошна къща, мерцедес, красива жена, която истински ме обичаше. За един единствен час загубих всичко...
- Какво се случи?
- Някакъв тъпак разказал за тях на жена м...
Синче упреква баща си:
- По твоя вина днес получих двойка по аритметика.
- Как така по моя вина?
- Ако си спомняш, вчера те попитах колко е един милион и ти ми каза "идиотски много", но това не е п...
Една блондинка среща друга на гарата:
- извинете, колко е часът?
- И 15.
- Да, но колко И 15 ?
- Ми вече е И 16...
Надпис на вратата в италиански бутик в Ница:
"Отивам да обядвам. Ако не се върна до 17 часа, значи съм останал да вечерям!"