Каубой си наема стая в хотел. След малко портиерът го вижда, че се качва с коня си по стълбите и се провиква:
- Ама господине, какво правите! С кон по стълбите, как може!
- Какво да правя, като му при...
Каубой язди из прерията и изведнъж се обажда вътрешният му глас:
- Спирай коня!
- Ама защо… ама как… - спори известно време с гласа, но все пак спира.
- Слизай на земята.
Слиза.
- Взимай лопатата и ко...
В прерията прекарали железница и, силно впечатлен, един индианец отишъл при вожда и казал:
- Искам да си сменя името!
- Така ли? И как искаш да се казваш?
- Големият метален огнен кон, който препуска...
Двама каубои си седят в един бар в Дивия Запад и единият казва:
- Виждаш ли го онзи ей там със шапката?
Другият поглежда, но казва:
- Ама те всички са със шапки, кой от всичките?
- Абе ей онзи с двата...
Двама индианци край пазара:
- Ех,Червен Бизон, да знаеш как ми липсва жена ми.
- Защо? Какво е станало с нея?
- Вчера я смених за едно уиски.
- И още ти е мъчно за нея?
- Не, но страшно ми се пие.
В един бар в Дивия Запад влиза китаец, отива до бара и измънква:
- Един сян!
Барманът, двуметров негър, го изгледал строго и му казва:
- Чш, тука е Дивия Запад, бе! Къв е тоя сян!? Като влизаш трошиш...
Стар индианец поучава сина си:
- И да знаеш, синко - ако някоя бяла жена ти каже "прави с мен каквото искаш", не бързай да й сваляш скалпа!
Влиза Стария трапер в бара.
- Ти - посочва един - искаш ли да пиеш със Стария трапер?
- Не, не искам.
Следват пушечни изстрели. Пак (към друг).
- Ти искаш ли да пиеш със Стария трапер?
- Искам, искам....
Двама индианци се срещат и единият пита другия:
- Защо ти е мокро седлото?
- Попаднах на засада, стреляха по мен…
Влиза един каубой в бара, поръчва си уиски и още не отпил чува вик:
- Внимавай, ще ти вземе коня!
Излиза и изпозастрелва всичко шаващо пред бара, дето не е кон. Влиза обратно, изпива си питието на екс...
Свещеник в Тексас произнася противоалкохолна проповед:
- Скъпи братя и сестри! Алкохолът е най-страшният бич за хората. Когато се напиете, не знаете какво вършите. Биете децата си, стреляте по съпруги...
Каубои седят в кръчма в Дивия Запад и пият бира. След поредната бира на един от каубоите му се допикало, отишъл до стената и си разкопчал панталона.
В този момент барманът вади пищова и стреля на сант...
Двама индианци за пръв път виждат човек, който кара водни ски:
- Планински орел, ти как мислиш - защо тази пирога върви толкова бързо?
- Ами не виждаш ли, че отзад някакъв тип я гони?
Някъде из Дивия Запад. Шерифът сяда на бара и си поръчва вино с мезе сирене. Барманът му носи парче швейцарско сирене.
Шерифът дълго се взира в дупките на сиренето и накрая казва:
- Хари, още една пре...
Турист разказва за пътешествието си в Мексико:
- Беше просто ужасно! Представяте ли си, индианци отляво, индианци отдясно, индианци - пред мен! Дори и зад мен имаше индианци!
- И какво направихте?
- К...