Всичко хубаво е или неморално, или незаконно, или от него се пълнее...
- Раната на главата Ви е доста тежка. Сигурно са Ви нападнали за пари?
- Така е, докторе.
- Бихте ли познали нападателя, ако Ви го покажат?
- Естествено, докторе, кой не познава жена си.
Лекар посещава дома на двама болни - мъж и жена. След прегледа роднините им го питат:
- Какво ще кажете, докторе?
- Страхувам се - отговаря той, - че и двамата скоро ще овдовеят.
Лекарят се обръща към пациента:
- Спирате да пиете, преставате да ходите по жени, прекратявате цигарите, минавате на нискокалорична диета...
- И така докога, докторе?
- Докато ми платите прегледа и из...
Разговор между двама доктора:
- Разбра ли, че Иванов са го уволнили?
- Защо?
- Спал е с пациентката.
- Жалко, беше добър ветеринар.
В дома на лекар-хирург пристига негов съсед. Домакинът любезно го кани, пият по чаша вино, гледат телевизия и си бъбрят. На изпроводяк лекарят казва учтиво:
- Предайте поздрави на съпругата си! Как е...
Студентка по медицина говори на изпит по анатомия:
- Ларинксът, така наречения фарингс...
- Достатъчно, колежке - прекъсва я изпитващият - Пиша ви тройка, така наречената двойка!
(разказан от д-р Л. С...
- Докторе, мъжът ми е болен…
- Ясно. Съблечете се и ми покажете къде точно го боли.
В кабинета на лекаря влиза младо момиче.
- Съблечете се! - казва лекарят.
- Защо? - чуди се момичето. - Мен ме боли ухото!
- В такъв случай вие не сте за преглед при мен. Аз съм очен лекар…
Болния (с надежда):
- Докторе, ще живея ли?
Доктора (учтиво):
- Интересува ви, дали има живот след смъртта?
Пощальон отива при доктора на преглед. Доктора го преглежда и му казва:
- Зле си със сърцето. Трябва да ходиш пеш по 5 километра на ден.
- Кога, докторе? Преди или след като разнеса пощата?
В кожно-венерическия кабинет:
- Вероятно сте имали контакт с непозната особа, господине.
- Какво говорите! Нея я познава целият град!
Полицай отива на доктор и казва:
-Докторе,жена ми има температура.
-Много ли е висока?
-Да, с една глава над мен.
От линейка свалят 5-ма души ранени. Сестрата с учудване пита:
- Нали се обадихте за двама по телефона?
- Трима блъснахме по пътя - обяснил шофьорът.
- Да - трябваше да си продам колата, за да си платя сметката!