Доктор изписва двама луди:
- Ако усетите, че другият не се е възстановил напълно, се обадете да си го приберем.
Лудите се върнали в апартамента си. Преди да си легнат, единият казал:
- Аз съм нощна ла...
Мъж прави ремонт вкъщи. Стигнал до тоалетната и решил да боядиса дъската на тоалетната чиния. След приключване на работата той отива да пийне една бира. В това време жена му се прибира от работа и бър...
- Моля Ви, докторе, кажете колко време ми остава!
- Десет.
- Десет какво?!
- Девет...
Пълна жена отива на контролен преглед. Доктора я попитал?
- Госпожо, пиете ли хапчетата, които ви предписах!
- Пия, пия!
- А кога ги пиете!
- Кога ли? Ами, всеки път преди хранене както ми казахте......
Кратка история на медицината:
2000 г. пр.н.е. - Ето, изяш този корен.
1000 г. от н.е. - Не яж този корен, той е езически! Кажи тази молитва.
1850 г. от н.е. - Да казваш молитви е суеверно! Изпий тази...
При лекаря:
- Хм, струвате ми се познат. Може би сте били при мен и друг път. Как се казвате?
- Симеонов.
- Плеврит?
- Не, Николай.
Баба чака пред кабинета на кардиолога. Излиза лекарят и пита:
- Вие за ЕКГ бяхте, нали?
- Не, не, аз съм за БСП!... :D
Мъж отива при доктор и споделя:
- Докторе на жена ми косата под кръста стига до коленете!
- Това е съвършенно нормално. На много жени косата им стига до коленете! - успокоява го доктора.
- Да де, ама...
В лекарски кабинет разпитват пациентка:
- Женена ли сте?
Да. Два пъти.
- Деца имате ли?
- Три. Едно от първия брак, едно от втория брак и едно лично мое.
- Докторе, жена ми се мисли за моторна резачка.
- И това откога?
- От осем месеца.
- Защо не дойдохте по-рано?
- Бях я дал назаем на съседа и той чак вчера ми я върна.
- Докторе, за колко ще оздравея?
- За няколко стотака...
Влизането в болница е 100 пъти по-опасно от качването на самолет.
При лекаря:
- Докторе, боли ме главата.
- И мен ме боли.
- Докторе и сърцето ме стяга.
- И мен също.
- Но, докторе, в стомаха ми нещо става.
- И в моя.
- Знаете ли, докторе, аз май по-добре да ида при...
Отива жена при психотерапевт.
- Докторе, мъчи ме един проблем. Много харесвам филма "Титаник"!
- Няма нищо лошо в това! Аз, например, също го обичам!
- Вие също ли сте го гледали 5000 пъти?
- Докторе, имам голям проблем. Стерилен съм!
Докторът: Това е сериозна диагноза. Не бързайте! Ще ви изследваме, ще направим снимки и тогава ще уточним.
- Но, докторе, това ми е по наследство – баща ми...