Говорят си двама лекари:
- Имам пациент, който според всички прогнози е трябвало да умре още преди 10 години. А той още е жив!
- Е, какво да се прави… Ако болният иска да живее - медицината е безсилна...
Отива жена на лекар:
- Съблечете се.
- Срам ме е,докторе!
- Добре,добре,ще изгася осветлението.
Млад мъж, тресящ се от студ, се оплаква на доктора:
- Докторе, прекарах нощта леко облечен на открито.
- А може ли малко по точно?
- По презерватив на един балкон.
Всички болести са от нерви, само триперът - от удоволствие!
Месар станал акушер. При едно раждане, слагайки новороденото на кантара, казва на родилката по навик:
- 2100. Да ви го оставя ли така?
В една лудница дошла на проверка комисия от Министерството на здравеопазването. Влезли в стаите и гледат всички луди се покатерили по решетките на прозорците. "Какво става тука?" - попитали от комисия...
Новият кардиологичен девиз:
Умри веднъж, но от сърце!
- Докторе, вижте болния...
- Какво, да не би да не съм виждал болни?!
В една болница пред кабинета на доктор-непукист се е образувала огромна опашка. Влиза първия пациент:
- Добър ден, докторе
- Добър ден. Следващия!
- Докторе, прескочи ми сърцето
- Прескочи го и ти. Сл...
Доктор към пациент:
- Трябва веднага да започнете диета. Никакво месо, цигари, кафе, алкохол, жени, шоколад, секс, танци. И най-важното - радвайте се повече на живота, давайте го по-весело!
Лекар казва на новия си колега:
- И запомни, няма здрави пациенти! Има само пациенти, които все още не са напълно изследвани.
- Измъчват ли ви еротични сънища? - пита психиатърът.
- Защо да ме измъчват? - недоумява пациентът.
- Докторе, как може да се открие склероза?
- Ех, язък дето ти обяснявах толкова вчера…
Интернетаджия отива на психиатър:
- Докторе, имам раздвоение на личността! Почнах да получавам писма на втория ми e-mail от първия!
- Докторе, имам голям проблем. Стерилен съм!
Докторът: Това е сериозна диагноза. Не бързайте! Ще ви изследваме, ще направим снимки и тогава ще уточним.
- Но, докторе, това ми е по наследство – баща ми...