- Докторе, че и хернията ли ми е от алкохолизма?
- Пресилил си се, когато си връщал празните бутилки!
Разговарят двама лекари:
- Чух, че си напуснал града, в който практикуваше, макар, че си имал много пациенти.
- Така бе, бяха много - въздъхва другият. - Но един по един измряха, градът запустя, нямаш...
В болницата, в стаята на слаботелесните, влиза доктора:
- Имам нужда от един от вас, да ми помогне. Кой е най-силен?
Дружен отговор:
- Пешо, той носи потник!
Преглед при доктора. Докторът мери пулса.
- Е, как е? - пита пациентът.
- Добре е. А как спите?
- Нормално.
- Апетита?
- Имам.
- Прекрасно, казва докторът. Сега ще ви изпиша рецепта и пулса, и съня, и...
- Беше ли на зъболекар?
- Бях. Извади ми зъба.
- А сега не те ли боли?
- Не зная. Той остана при зъболекаря.
Жена отива при психиатър.
- Докторе, искам да се консултирам с вас относно съпруга ми. Тоя е решил, че е хладилник....
- Е, това не е толкова страшно... По принцип това е безобиден комплекс.
- Може и...
Съдия сяда на зъболекарския стол и се обръща към зъболекаря:
- А сега се закълнете, че ще извадите зъба, само зъба и нищо друго освен зъба!
Лекар преглежда първокласник:
- Някакви оплаквания от ушите?
- Да. Пречат ми когато си обличам пуловера!
- От какво се оплаквате?
- От безсъние.
- И по колко часа спите на ден?
- По десет.
- Че какво безсъние е това?
- Абе аз спя, ама сънувам че съм буден…
- Изглеждате много изтощен, сеньор Роко, разклатени са ви нервите, кръвното ви се е вдигнало. Най-главното е отдих и сън. Лягайте си рано, с кокошките…
- С колко, докторе?
Докторе, вярно ли е? Наистина ли съм излекуван?
- Вярно е.
- И напълно съм излекуван и вече нямам никаква туберкулоза?
- Именно, напълно сте излекуван и нямате никаква туберкулоза.
- Дайте да ви разце...
Човек отива на преглед, влиза при доктора и казва:
- Докторе, имам амнезия!
- Какво имаш?
- Какво имам?!!
- Моят син е прекрасен хирург! Направил е вече двадесет операции и не се е порязал още нито веднъж!
В кабинета на лекар влиза жена и влачи за ръка малката си дъщеричка:
- Докторе, виж дъщеря ми! Не мислиш ли, че лицето й изглежда малко глупаво, а и тази странна усмивка, която не слиза от него......
Защо пред пациентите лекарите си говорят на латински?
- За да свикват с мъртвите езици…