34 °C

Лекари

  1. - Докторе, че и хернията ли ми е от алкохолизма?
    - Пресилил си се, когато си връщал празните бутилки!

    Оценка 0 от 0 гласа
  2. Разговарят двама лекари:
    - Чух, че си напуснал града, в който практикуваше, макар, че си имал много пациенти.
    - Така бе, бяха много - въздъхва другият. - Но един по един измряха, градът запустя, нямаш...

    Оценка 0 от 0 гласа
  3. В болницата, в стаята на слаботелесните, влиза доктора:
    - Имам нужда от един от вас, да ми помогне. Кой е най-силен?
    Дружен отговор:
    - Пешо, той носи потник!

    Оценка 0 от 0 гласа
  4. Преглед при доктора. Докторът мери пулса.
    - Е, как е? - пита пациентът.
    - Добре е. А как спите?
    - Нормално.
    - Апетита?
    - Имам.
    - Прекрасно, казва докторът. Сега ще ви изпиша рецепта и пулса, и съня, и...

    Оценка 5 от 1 глас
  5. - Беше ли на зъболекар?
    - Бях. Извади ми зъба.
    - А сега не те ли боли?
    - Не зная. Той остана при зъболекаря.

    Оценка 0 от 0 гласа
  6. Жена отива при психиатър.
    - Докторе, искам да се консултирам с вас относно съпруга ми. Тоя е решил, че е хладилник....
    - Е, това не е толкова страшно... По принцип това е безобиден комплекс.
    - Може и...

    Оценка 0 от 0 гласа
  7. Съдия сяда на зъболекарския стол и се обръща към зъболекаря:
    - А сега се закълнете, че ще извадите зъба, само зъба и нищо друго освен зъба!

    Оценка 0 от 0 гласа
  8. Лекар преглежда първокласник:
    - Някакви оплаквания от ушите?
    - Да. Пречат ми когато си обличам пуловера!

    Оценка 0 от 0 гласа
  9. - От какво се оплаквате?
    - От безсъние.
    - И по колко часа спите на ден?
    - По десет.
    - Че какво безсъние е това?
    - Абе аз спя, ама сънувам че съм буден…

    Оценка 0 от 0 гласа
  10. - Изглеждате много изтощен, сеньор Роко, разклатени са ви нервите, кръвното ви се е вдигнало. Най-главното е отдих и сън. Лягайте си рано, с кокошките…
    - С колко, докторе?

    Оценка 0 от 0 гласа
  11. Докторе, вярно ли е? Наистина ли съм излекуван?
    - Вярно е.
    - И напълно съм излекуван и вече нямам никаква туберкулоза?
    - Именно, напълно сте излекуван и нямате никаква туберкулоза.
    - Дайте да ви разце...

    Оценка 0 от 0 гласа
  12. Човек отива на преглед, влиза при доктора и казва:
    - Докторе, имам амнезия!
    - Какво имаш?
    - Какво имам?!!

    Оценка 0 от 0 гласа
  13. - Моят син е прекрасен хирург! Направил е вече двадесет операции и не се е порязал още нито веднъж!

    Оценка 0 от 0 гласа
  14. В кабинета на лекар влиза жена и влачи за ръка малката си дъщеричка:
    - Докторе, виж дъщеря ми! Не мислиш ли, че лицето й изглежда малко глупаво, а и тази странна усмивка, която не слиза от него......

    Оценка 0 от 0 гласа
  15. Защо пред пациентите лекарите си говорят на латински?
    - За да свикват с мъртвите езици…

    Оценка 0 от 0 гласа