Жена влиза при зъболекар. Съблича се. Сяда на стола и си вдига краката.
- Моля Ви, се аз съм зъболекар!
- Точно при вас идвам. Вижте там отдолу нещо ме хапе. Изкарайте му зъбите!
- Докторе, пациентът от девета стая е толкова добре, че вече започна да говори!
- Така ли? И какво казва?
- Че му е зле…
- Докторе, това лекарство което ми предписахте много ми помогна!
Докторът, замислено:
- Да-а-а… какво ли не се случва.
Когато лекарят разбрал със сигурност за фаталния изход на милиардера, извикал жена му:
- Госпожо, трябва да бъдете готова на всичко…
- Едва ли - развълнувано го прекъснала тя, - като го познавам какъв...
Две медицински сестри разговарят:
- Ти къде работиш?
- В института по заразни и паразитни болести.
- Като зараза, или като паразит?
Доктор към пациент:
- Как са новите свещички срещу безсъние?
Пациента:
- Супер са, докторе, не успявам даже пръста да си извадя...
Един човек отишъл на доктор да му направят пълни изследвания. Взели му кръв, мерили му кръвното и т.н. След половин час излиза доктора от кабинета си и казва:
- Съжалявам господине, но ви остават 10…...
Истинска история:
Сега завършващ студент по медицина, вземайки лекарската си диплома, ми казва:
- С удоволствие бих останал в България, ако ми се отвори такава възможност!
Звъни се на вратата на лекаря. Той отваря и вижда на прага скелет. Лекарят промърморва възмутено:
- Все чакат до последния момент!
Един Човечец отишал на доктор и се оплакал , че нямя деца.Доктора го поогледал и му казал :
- Виж сега просто топките ти не работят , ако искаш можем да пробваме нещо.
Човека без да му мисли се съглас...
Царят отива на зъболекар със сериозен проблем на зъба.
Зъболекарят обяснява:
- Да-а-а, ще трябва да сменим короната.
- Никога! - изкрещява царят.
Внучето пита баба си:
- Бабо, кой е измислил здравната реформа? Политиците или лекарите?
- Не знам, баби. Но ми се чини, че са били политиците, защото ако бяха докторите, те щяха да я пробват първо въ...
Човек отива на лекар. Влиза в кабинета и казва:
- Докторе, имам проблем! Никой не ми обръща внимание.
Докторът:
- Да влезе следващият!
Из медицинския протокол за нанесени физически травми:
"По тялото на пострадалия се забелязват синини с размер колкото монети от 10 и 20 стотинки, а общата им площ е 4 лева и 50 стотинки."
- Докторе! Нима не ми трябва упойка преди операцията?
- Не ми се правете на много умен, допивайте си ракията и лягайте на операционната маса!