Правилния начин да се предпазите от шарка е да се миете с вода, сапун и поне една длан, несвързана с ръка (вж. семейство Адамс).
Един отива при доктора и му казва:
- Голям проблем имам, докторе. Стерилен съм!
Доктора заинтригуван:
- Това е сериозна диагноза. Не бързайте. Ще ви изследваме, снимки ще направим. Тогава ще уточни...
Депутат е при психиатър:
- Докторе, имаме разстройство на личността: едно говоря, друго мисля, трето правя.
- Успокойте се, това доказва, че сте напълно нормален народен избраник.
Един човек имал много въшки и отишъл за съвет при лекар.
- Докторе, какво да правя? Изтормозиха ме тия въшки!
- Ето ти тука едно мазило, ще се намажеш и готово.
- Ама то много скъпо бе, докторе! Нямаш...
При гинеколога:
- Моля, съблечете се. Ама моля ви се... ама не... ама чакайте... ама поне малко музика да пусна...
Хубавица отива при личния си лекар. Докторът:
- Съблечете се и легнете на кушетката!
- Ама докторе, днес съм болна.
- Докторе, помогнете, имам пред очите си сини кръгове!
- А какъв цвят предпочитате?
Сутринта сестрата влиза в стаята на болния и той вместо пoздрав й казва:
- Сестро, тая сутрин май си станала от другата страна?
- Защо мислиш така?
- Ами обула си чехлите на дежурния лекар.
Жена е при психиатъра:
- Докторе, а можете ли да ми предизвикате мания за преследване?
- Но за какво ви е?
- Вече три години никой не ме следи, а така ми се иска!
Доста пълна пациентка е при доктора:
- Докторе, кажете някакви упражнения за отслабване?
- Препоръчвам ви да си завъртате главата наляво-надясно.
- Колко често?
- Всеки път, когато ви предлагат нещо з...
Надпис на опаковка на лекарство:
"Преди употреба разболейте се!"
- Четирите новородени близначета ли плачат толкова силно?
- Не. Баща им!
Пациента:
- Докторе, а какво е Пирацетам?
- Пирацетамът подобрява работата на главния мозък!
- А защо да го взимам?
- За да не правите глупости след като вземете Виагра!!!
Сентенции на анестезиолози от медицинския фолклор:
-"Хирурга ще оперира и кушетката, ако е покрита със зелени чаршафи."
"Ако болният не вика, то не значи че не го боли. Може би няма тази възможност."...
- Докторе, имам проблем!Много забравям!
- От кога имате този проблем?
-Какъв проблем?