Жена към заспиващия мъж-админ:
— Скъпи, хладно е – да затворя прозореца?
— Не затваряй, само го минимизирай…
Учебен час в училище:
— Марийке, излез на дъската и отговори на някои въпроси от домашното.
— Не мога, госпожо, моят адвокат ме посъветва да не отговарям на въпроси, чиито отговори може да се използва...
Иконом към лорда:
— Милорд, вашата съпруга избяга с шофьора ви.
— Виждаш ли, Джон, бил съм прав, когато подозирах, че нещо не е наред със зрението на този шофьор!
- Госпожице, кажете ми какво закусват девиците?
— Идея си нямам!
— Благодаря, така си и мислех.
- Вече трети месец не говоря с жена си.
— Защо?
— Не искам да я прекъсвам.
В кафенето.
— Да му цапнем по биричка?
— Бира?! В работно време?!
— Ей, прав си! Марче, я дай два джина с тоник!
- Извинете, вие ли сте Ибрахимкарадурумодрихалилбегович?
— Не, аз съм Коен.
— По дяволите! Винаги ги бъркам тези две фамилии!
Говорят си две приятелки:
— Какво е за теб най-важно при среща с мъж?
— Три неща.
— Кои?
— Първо – да изпитвам страст към този мъж. Второ – да има красива романтична обстановка, и трето – мъжът ми да...
В училище:
— Иванчо, я ми кажи азбуката.
— До десет ли?
Отива един мъж при психолог.
— Какъв сте по професия? – пита психологът.
— Автомобилен механик съм.
— Добре, в такъв случай, легнете под кушетката и се отпуснете…
- Деца, – пита учителката, – кой ще каже какви пари имат американците? Гошко?
— Долари, госпожо.
— Правилно! А какви пари имат французите, Марийке?
— Франкове, госпожо.
— Точно така! А ние какви пари...
През седмицата. Двама се срещат на ски-пистата:
— Отпуска ли си?
— Не, болнични съм. Ангина имам.
— Аз съм още по-зле. Пневмония.
Войник отива при командира:
— Искам отпуска, жената трябва да ражда… Командирът го пуска. След седмица се връща войника.
— Е, момче или момиче?
— След девет месеца ще разберем.
Отива един на една опашка и пита:
— Кой е последен?
Отговорили му:
— Ти!
Две блондинки си говорят, едната пита:
— Защо са толкова кратки вицовете за блондинките?
Другата отговаря:
— За да ги запомнят по лесно брюнетките!