Mайка обяснява на сина си:
- Хората, които вярват в Христос, се наричат християни. А как, според теб, се наричат хората, вярващи в Буда?
- Будали! - отговаря детето.
По време на един от кръстоносните походи, два лъва вървят из саваната и изведнъж виждат рицар, който си почива облегнат на едно дърво. Единият лъв побутва другия и казва:
- Опа! Ето я вечерята!
Другия...
Червената шапчица тръгва към баба си. По пътя си вижда Кумчо Вълчо зад едно дърво. Той избягал.
Пак тръгнала. Този път видяла Кумчо зад един храст. Той пак избягал.
След това го видяла под един мост....
Девойка се къпе в басейна. Както си плува, й пада банския. Тя хваща първата попаднала й табела, прикрива с нея своите прелести и бяга към хотела. Всички наоколо започват да се смеят.
- Нищо смешно ням...
Защо българите обичат да карат пияни?
Защото по пътищата ни трябва да се движиш в същото състояние, в което са били правени.
Моята приятелка е адски ревнива. Тя даже не може да издържи да ме види да говоря с жена си.
Никога не разказвай на жена си за своите предишни похождения, иначе тя ще ти разкаже за нейните и тогава рискуваш да получиш комплекс...
Седи алкохолик в кухнята и допива бутилка ракия.
Влиза дъщерята:
- Тате, като си допиеш ракията, може ли да върна бутилката и да купя с парите хляб...
Бащата гордо:
- Върни я, дъще, върни я, купи хляб...
На репетиция на духов оркестър диригента прави забележка:
- Втория тромпетист свири фалшиво!
Глас от оркестъра:
- Втория тромпетист още не е дошъл.
- Добре, кажете му като дойде.
По време на празнуването на Нова година малкия Иванчо пита татко си:
- А защо не купихме лимонада?
- За какво ни е лимонада, нали ракия сме си купили.
Ако живота беше лесен, то нямаше да започва с плач.
За да не плащате глоби за нарушения, записани от камери по пътя, се препоръчва да залепите на предното стъкло лепенка с надпис "Рhоtоshор".
- Какво е общото между банката и жената?
- И двете не пускат когато са на червено!
Привечер синоптиците обещават притъмняване...
Доларът пада спрямо лева. Идея си нямам, или американците са станали мързеливи, или българите са спряли да са мързеливи.