Аржентинец прекърши Гришо

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 1,995 милиона евро.

Димитров загуби с 4:6, 1:6 от поставения под номер 16 Хуан Монако (Аржентина) след 78 минути игра.

19-годишният хасковлия започна отлично срещата и поведе с 4:1 и 40:15, но до края на срещата 37-ия в света Монако показа класата си и даде само още един гейм на съперника си във втория сет. Димитров се възполза от само една от осемте си възможности за пробив в мача, докато аржентинецът беше перфектен по този показател, като реализира пет пробива от пет шанса.

70-ият в света българин все пак заработи 6075 евро, а през следващата седмица той ще участва на турнира на АТП в Мюнхен.