- Ще пиете ли нещо?
- Не, благодаря.
- Може би чай?
- Не пия чай.
- Кафе?
- Не пия кафе.
- Уиски със сода?
- Не пия сода.
Звъни се на вратата. Жената отваря, а на прага стои мъжа пиян като талпа. Жената го пита:
- Донесе ли заплатата?
Мъжът пада, а на гърба му написано с тебешир: "НЕ".
Пияница разправя на свой познат:
- Събуждам се след един запой и гледам - лежа на килимче, а килимчето - окачено на стената…
Двама пияни вървят вечерта по улицата и се прибират. Единият казал:
- Тези две луни светят много силно!
- Не са две! Три са! - казал вторият.
- Две са!
- Три са!
- Две са!
- Три са!
Спорили, сп...
Влиза мъж в кръчма и поръчва пет водки. Изпива ги и поръчва четири водки. Изпива ги и тях и поръчва три. Глътва ги и поръчва две. Изпива ги, хваща се за главата и се замисля: "Ега ти парадокса! Колкот...
- Как мислиш, дали през мексиканската текила се предава свинския грип?
- Не рискувай, пий ракия.
- Интересувате ли се от спиритически сеанси?
- Спиритически - не. А бирени има ли?
Излиза един пяница от кръчмата и си хвашта такси за вкьщи. Шофьорът го пита:
- Каде да ви закарам Господине?
- Вкъщи!
- По-точно?!
- В хола.
Леко пиян човек среща младеж на спирката и го пита:
- Искаш ли цигара?
- Не - отвръща младежът.
- Е, аз чакам четворка - казал отново пияния човек.
Катаджия спира кола, криволичеща по пътя. Отваря вратата, и шофьорът изпада направо и не може да си стъпи на краката. Катаджията:
- Как сте могли в такова състояние да седнете зад вола?
- Как?...Хлъц....
Двама пияни вървят по улицата, крепейки се взаимно. Единият казва:
- Виж там - двама полицаи обратни!
- Защо пък да са обратни?
- Ами при толкова мадами на улицата ще дойдат с нас да се закачат.
- Твоя мъж с какво се занимава?
- С бира.
- Произвежда или търгува.
- Купува и пие.
- Днес жена ми има рожден ден, а аз не знам какво да й подаря.
- Прибери се трезвен.
- Чак пък! Не е кръгла годишнина...
- Алкохолизъм - това е когато не оставяш за утре това, което можеш да изпиеш днес.
Кой как се връща от рожден ден?
Англичанинът: с достойнство.
Французинът: с домакинята.
Руснакът: на четири крака.
Българинът: с остатъка от водката.