- Докторе, боли ме язвата.
- Пиеш ли?
- Па сипи!
- Все казваш, че непрекъснато си водил борба с пиенето, а и днес си пиян като талпа!
- Какво да направя!?! И днес загубих двубоя…
Срещат се двама пияни. Единият пита:
- Еееййй, ззннаййшшш ллии ккколккуу ее ччъссъъ?
- Ъъ - хъъъ.
- Бблъггуудърряя.
Руски шеф изпраща подчинен със заръка да купи два вагона водка и да му ги достави. Един месец по-късно подопечният се връща при шефа си кюр-кютук пиян.
- Къде ми е водката бе? - попитал шефът.
- Изпих...
Много пиян бръснар бръсне клиент.
- Да не ме порежете?
- Приятелю, как мога да те порежа, като даже не те виждам.
На скамейка в парка седи човек и възмутено наблюдава минаващия покрай него пиян.
- Безобразие! - казва той. - Бих излял целия световен запас от алкохол в океана!
Седящият до него мъж започва да ръкопл...
Един пияница се прибира в 5 сутринта след цяла нощ пиене с приятели. Вижда кукувичка на прозореца и я пита:
- Кукувичке, кукувичке, колко ми остава да живея?
В този момент от прозореца се показва жена...
- Знаеш ли, че пиенето съкращава живота двойно?
- Как така?
- Ами ти например на колко години си?
- На 30.
- А ако не пиеше, вече да си на 60!
Влиза бирата в стомаха, там вече си лежи ракията.
Бирата:
- Направи малко място.
Ракията:
- Не!
Бирата:
- Дръпни се малко
Ракията:
- Не!
Бирата:
- Абе, я ела да се разберем навън!!!
Пиян пациент влиза в кабинета на лекар и пита:
- Кой от вас двамата ще ме прегледа?
- Моля, не влизайте по четирима!!
Гошо има хубава съседка."Как да я впечатля, че да я сваля". Мисли...мисли и го озарява страхотна идея:
- Ще взема да си боядисам коня зелен, а тя като ме срещне ще ми каже:
- Какъв хубав зелен кон има...
- Как пияница вика котката си?
- Мац сипи, сипи, сипи...
Пияница сяда на бара в кръчмата, слага пред себе си будилник и започва да пие бира след бира. По някое време поглежда будилника, надига се и казва на бармана:
- Два. Време е да си ходя.
- Какво, два...
Пияница звъни по телефона:
- Алооо, т’ва ли е номера за помощ на алкохолици?
- Да, кажете.
- Абеее, как се прави мохито?
Една пияница влиза в такси и казва:
- Закарай ме на гарата.
Тксиджията отговаря:
- Ние сме на гарата.
Пияницата бясно излиза от таксито и казва:
- Следващият път карай по-бавно, че ми става лошо...