Доктора:
— Не разбирам, защо искате да ви предписвам сънотворни, когато всяка вечер до късно сте в кръчмата… — Не са за мен, а за жена ми!
- Госпожице, свободна ли сте за следващия танц?
— Да, разбира се!
— В такъв случай бихте ли ми пазили бирата?
Жена чака мъжа си – пияница, да се прибере и да му се навика. Като влиза той в къщи и вижда жена си, ядосана и казва:
— Жена, спокойно чакай да ти кажа какво намерих, а тя любопитна:
— Казвай, бързо!...
Пияница пребил полицай и звъни на 112 в полицията. Те вдигат и той казва:
— Ало, това 112 ли е?
Те му отговорили:
— Да!
И той им казва:
— Е вече сте 111…
- Имам алкохолна зависимост… — А аз имам алкохолна независмост – пия колкото си искам!
Ценоразпис в бар:
Цени за посетители, желаещи барманът да отговори на телефонно обаждане от съпруга:
2лв. – ”Току-що си тръгна”;
3лв. – ”Днес не е идвал”;
4лв. – ”Няколко дена не съм го виждал”;
10лв....
Учителката решила да покаже на децата вредата от алкохола.
Tя изважда един червей и пред очите на всички го потапя в чаша с водка. Червеят се сгърчва и умира. Тя пита:
— Каква е поуката деца?
— Който...
Телефонът звъни в три часа през нощта. Мъжки глас пита:
— Ало, 68-27-53 ли е?
— Алкохолик нещастен, не можа ли поне една цифра да улучиш?
Пиян мъж се качва в таксито.
Шофьорът пита:
— За къде?
— Не е твоя работа!
Разпитват пияница:
— Какво во кара да пиете толкова много?
— Нищо не ме кара, аз съм доброволец.
Пиян звъни на входната врата. От домофона се обажда женски глас:
— Кой е?
Пияният:
— Извинете, мъжът ви вкъщи ли е?
Жената:
— Не.
Пияният:
— А може ли да слезете да видите дали съм аз?
Един пияница се прибира в 5 сутринта след цяла нощ пиене с приятели. Вижда кукувичка на прозореца и я пита:
— Кукувичке, кукувичке, колко ми остава да живея?
В този момент от прозореца се показва жена...
Седят си двама руснаци на студа. По едно време идва някакво куче с водка в устата. Единият се обадил:
— Я, виж, най-добрият приятел на човека.
— Води и куче! – казал другият.
Двама пияници искали да отидат до съседното село, за да си довършат „партията“.
Видяли едно такси и попитали шофьора колко ще им вземе до там, таксиджията отговорил, че за 15 лева ще ги закара. Пияниц...
- Нещо ме цепи главата… — Това просто е от вчерашното пиянство… — Де да беше… Много по-зле е, това е от днешната трезвеност!