От известно време президентът на "Самсунг" се страхува да яде ябълки на обществени места - ами ако папараци го заснемат с нахапана ябълка.
При доктора.
- Да. Днес вашата кашлица е доста по-добре.
- Ами разбира се, цяла нощ се упражнявах.
Интересно, а депутатите в Народното събрание дали в кръвта си са с нула промила при приемането на законите?
- Сценарият ви не е лош - обръща се режисьор към автора, - но
трябва да опростите някои диалози, за да може да ги разбере
и най-големият идиот.
- Добре, добре - съгласява се сценаристът. - А кои точно...
- Обвинен сте в оскърбление на личността. Сравнили сте съседа си с магаре!
- Извинете, а кой от тях се жалва?
- Тате, а лежащите полицаи чичовци ли са или лели?
- Трудно е да се каже, особено като са със задника нагоре.
Шеф се кара на подчинения си:
- Днес пак закъсняваш за работа!
Подчинения:
- Днес е петък - радвай се, че изобщо дойдох...
Служител на МВР казва на приятел:
- В работата ни провериха с детектор на лъжата.
- И какво стана?
- Детекторът почервеня от срам.
Из автобиографията на кандидат за работа:
...Интереси: канибализъм, изтезания, твърди наркотици, огнестрелни оръжия.
Месторабота: Детска градина "Слънчице".
Колумбийските наркокартели са сериозно обезпокоени от все повече увеличаващия се сред младежта алкохолизъм.
- Новият ни шеф е тъп!
- Защо реши така?
- Вчера три пъти ме пита, защо не работя?
Водопродчикът към плачещата домакиня в наводнената кухня:
- Не плачете, госпожа, така сами влошавате положението.
В МВР със сигурност има и поне няколко честни и почтени човека. Но никой не знае кои ли са те...
- Знаеш ли, че Робин Худ е взимал пари от богатите и ги е давал на бедните?
- А с какво е живеел?
- От лихвите!
3 часа следобяд. Човек седи пред офиса и пуши цигара.
От сградата излиза друг човек, застава до него, пали цигара и казва:
"Какво става колега и ти ли не можеш да заспиш?“