- Катя, донесете си снимка за пропуск.
- 3 на 4?
- По-добре 90 на 60 на 90.
Полицейската фуражка понякога деформира главата, а по-често - мозъка.
- Как са нещата във фирмата?
- Как да ти кажа...Шефът купува лотарийни билети.
Разказ на ветеринар:
Веднаж на гости ми дойде бивша моя студентка. Седим, говорим си и в един момент телефонът й звъни. Стопанката на куче, при която тя се кани да върви. Разговорът (както го чух, т.е...
Българска особеност - да откраднеш от строителството на пътища, да си купиш скъпа кола и да я разбиеш по лошите пътища.
Ако не забелязвате, че всичко ви е наред, не се безпокойте. Ние задължително ще ви напомним.
Главна данъчна инспекция.
Ако видите жена с черни очила, с машинка за броене на пари в едната ръка и меч в другата, то знайте - това е родната ни Темида.
Следствието установи, че сергията за сладолед е ограбена от лица от детска националност!
На работна международна среща, касаеща въпросите на фирмената сигурност, проблемите обсъждат американец, руснак и българин.
- Ние, в Съединените американски щати, сме много напред - гордо заявил амер...
- Виж, каква промоция! Хайде да си купим нов телевизор!
- А стария, какво ще правим?
- Ще го изхвърлим, и без това не гледаме.
Синоптиците, които се научили умело да манипулират думата "на места", успяха на практика да стигнат до стопроцентова точност на прогнозата за времето.
- Защо толкова скъпо? - пита пациент, получил сметката си от зъболекаря, - това е три пъти повече от обичайната такса.
- Да, знам. Но така крещяхте, че изплашихте два клиента.
Конструктивна национална особеност.
Купихме си пералня "Зануси Интернешънъл" - сглобена в България.
Докато стоиш до нея - тя работи, само да се махнеш - веднага спира.
Доктор пък пациент:
- Е, приятел, операцията мина успешно. Скоро ще ви изпишем..
- Докторе, значи най-лошото вече е минало.
- Грешите...И ще се убедите в това, като получите сметката...
Между художници:
- Вчера бях на изложбата. И да ти кажа само твоята картина можах да гледам.
- Признателен съм ти. А картините на моите колеги? Само, че искрено, моля.
- За съжаление имаше толкова...