Някакъв се обажда в реанимацията:
- Петров при вас ли е?
- Да.
- Жив ли е?
- Още не е!
Благодаря, докторе! Болката в гърба ми премина. Какво беше това? Радикулит?
- Не, тирантите ти се бяха усукали.
Сестрата:
- Докторе, симулантът от трета стая умря!
Доктора:
- Еее, тоя вече прекали!
- Защо лекарите заедно минават главна визитация?
- Защото Чърчил е казал: "Когато 100% отговорност разделиш между двама човека,
на всеки се падат по не повече от 10%".
Пациент влиза в лекарския кабинет, дърпайки цигара. Лекарят:
- Господине, тук не се пуши!
- Защо тогава на вратата сте написали "Дръпни"?
При лекар идва пациент, чиято болест той не може да разпознае.
- Пушите ли, пита лекарят.
- Да!
- Е, значи оплакванията Ви се дължат на цигарите! Спрете да пушите!
След време идва друг пациент, също с...
Министерството на здравето препупреждава: пийте повече, пушете по-често, че иначе докторите ще умрат от глад!
Психиатър обяснява на свой колега:
- И така, правя на пациентите си теста на Роршах - размазвам на един лист мастилено петно и ги питам какво виждат. Склонните към убийство виждат кръв, сексуалните ма...
В кабинета "уши нос и гърло" бил млад и неопитен лекар.Един пациент дошъл.
-Може ли да ми прегледате гърлото?
-Ще ми се да можех.
- Цяла нощ си мислех за вас, докторе!
- Нима?
- Да, докторе. Явно вечерта бях изяла някаква развалена храна.
- Докторе, ще живея ли дълго?
- Пушите ли?
- Не!
- Пиете ли?
- Не!
- По жени ходите ли?
- Не!
- Тогава защо ви е притрябвало да живеете дълго?
Стар хирург съветва младия лекар:
- И така, колега днес е първата Ви операция. Бъдете концентриран и внимателен, иначе може да си порежете пръста...
Жалва се млада пациентка на доктора:
- Докторе, имам проблем - много са ми големи гърдите.
- Не се притеснявайте, сега ще взема проблема в мои ръце.
Лекар влиза в кабинет, където лежи млада жена.
- Добро утро! Съблечете се! Ще Ви прегледам.
- Но мен вече ме прегледа един Ваш колега и ми каза, че съм в страхотна форма.
- Да, той и на мен това каза.
- Докторе, имам голям проблем. Стерилен съм!
Докторът: Това е сериозна диагноза. Не бързайте! Ще ви изследваме, ще направим снимки и тогава ще уточним.
- Но, докторе, това ми е по наследство – баща ми...