34 °C

Лекари

  1. Някакъв се обажда в реанимацията:
    - Петров при вас ли е?
    - Да.
    - Жив ли е?
    - Още не е!

    Оценка 5 от 2 гласа
  2. Благодаря, докторе! Болката в гърба ми премина. Какво беше това? Радикулит?
    - Не, тирантите ти се бяха усукали.

    Оценка 0 от 0 гласа
  3. Сестрата:
    - Докторе, симулантът от трета стая умря!
    Доктора:
    - Еее, тоя вече прекали!

    Оценка 0 от 0 гласа
  4. - Защо лекарите заедно минават главна визитация?
    - Защото Чърчил е казал: "Когато 100% отговорност разделиш между двама човека,
    на всеки се падат по не повече от 10%".

    Оценка 0 от 0 гласа
  5. Пациент влиза в лекарския кабинет, дърпайки цигара. Лекарят:
    - Господине, тук не се пуши!
    - Защо тогава на вратата сте написали "Дръпни"?

    Оценка 0 от 0 гласа
  6. При лекар идва пациент, чиято болест той не може да разпознае.
    - Пушите ли, пита лекарят.
    - Да!
    - Е, значи оплакванията Ви се дължат на цигарите! Спрете да пушите!
    След време идва друг пациент, също с...

    Оценка 5 от 1 глас
  7. Министерството на здравето препупреждава: пийте повече, пушете по-често, че иначе докторите ще умрат от глад!

    Оценка 0 от 0 гласа
  8. Психиатър обяснява на свой колега:
    - И така, правя на пациентите си теста на Роршах - размазвам на един лист мастилено петно и ги питам какво виждат. Склонните към убийство виждат кръв, сексуалните ма...

    Оценка 0 от 0 гласа
  9. В кабинета "уши нос и гърло" бил млад и неопитен лекар.Един пациент дошъл.
    -Може ли да ми прегледате гърлото?
    -Ще ми се да можех.

    Оценка 0 от 0 гласа
  10. - Цяла нощ си мислех за вас, докторе!
    - Нима?
    - Да, докторе. Явно вечерта бях изяла някаква развалена храна.

    Оценка 0 от 0 гласа
  11. - Докторе, ще живея ли дълго?
    - Пушите ли?
    - Не!
    - Пиете ли?
    - Не!
    - По жени ходите ли?
    - Не!
    - Тогава защо ви е притрябвало да живеете дълго?

    Оценка 0 от 0 гласа
  12. Стар хирург съветва младия лекар:
    - И така, колега днес е първата Ви операция. Бъдете концентриран и внимателен, иначе може да си порежете пръста...

    Оценка 0 от 0 гласа
  13. Жалва се млада пациентка на доктора:
    - Докторе, имам проблем - много са ми големи гърдите.
    - Не се притеснявайте, сега ще взема проблема в мои ръце.

    Оценка 0 от 0 гласа
  14. Лекар влиза в кабинет, където лежи млада жена.
    - Добро утро! Съблечете се! Ще Ви прегледам.
    - Но мен вече ме прегледа един Ваш колега и ми каза, че съм в страхотна форма.
    - Да, той и на мен това каза.

    Оценка 0 от 0 гласа
  15. - Докторе, имам голям проблем. Стерилен съм!
    Докторът: Това е сериозна диагноза. Не бързайте! Ще ви изследваме, ще направим снимки и тогава ще уточним.
    - Но, докторе, това ми е по наследство – баща ми...

    Оценка 0 от 0 гласа