Журналист взима интервю от директора на лудницата:
- Как разбирате, дали пациентът е здрав, за да го изпишете?
- Имаме стандартен тест. - отговаря директорът. - Пълним една вана с вода и слагаме чаена...
- Докторе, много често разговарям с кучето си.
- Това си е съвсем нормално, много хора си говорят с кучетата си.
- Да, но то ми звъни през 15 минути!
Разговор в лудницата:
- Ти чувал ли си, за Атлантическия океан?
- Да?
- Е, аз го пресякох с плуване.
- А ти чувал ли си, за Мъртво море?
- Да.
- Е, аз го убих.
Възрастен човек преди операция:
- Докторе, а след тази операция ще мога ли пак да е*а?
Да.
- Наистина ли? Аз от близо 20 години не съм....
- Пиете ли? - пита лекарят пациента си.
- Няма да Ви откажа! - отвръща той.
- Докторе, ако трябва - ще откажа пушенето?
- Късно е вече…
- Аз, докторе, съм много зле. Колкото пъти пия чай или кафе винаги ме боли ухото! Какво да направя?
- Пробвахте ли да извадите лъжичката от чашата?
Върви си Червената Шапчица из гората и изведнъж насреща й изскача Вълкът:
- Стой! Ще те ям!
- Ама Вълчо, може ли преди това да ме изчукаш?
- Е, щом ти е последно желание...
Захващат се да правят секс....
- Докторе, искам един екземпляр от моята епикриза за жена ми!
- Защо!?
- Защото в графата "Обективно състояние" си написал, че съм ориентиран, а жена ми все ми разправя, че съм бил неоринтиран...
Психиатър разказва на колегата си:
- Непрекъснато ме преследват гениални мисли, но аз съм по-бърз от тях!
- Докторе, косата ми започва да окапва. Как най-добре да я запазя?
- Събирайте я в кутийка, ако толкова искате да я пазите.
- О, главата ми! Какво ще ми дадете за нея, докторе?
- И да ми я подариш, не я искам!
- Докторе, боли ме главата и спя лошо.
- Ето ви рецепта, довечера ще пиете една таблетка, а на сутринта, ако се събудите, ще изпиете още две.
Открива се частен пункт за изкуствено оплождане. Пристига една жена. Плаща на касата и влиза в кабинета. Зад бюрото стои здравеняк в бяла престилка.
- Заповядайте. Какво дете искате - момче или момиче...
Лекар се обажда на пациент:
-Имам за вас две новини.Едната е добра,а другата лоша.
-Кажете първо добрата.
-Остават ви 24 часа живот.
-Господи,ако това е добрата новина,каква ли е лошата?
-Ами опитвам...