- Докторе, имам склероза, съседката ме посъветва да взема някакво лекарство, но не мога да си спомня, как се казва.
- Ако имахте склероза, нямаше да дойдете при мен.
- Времето лекува всички болести.
- Значи затова ми се налага да чакам толкова дълго в приемната на поликлиниката.
Хирургът трябва да се отнася към работата си като към секса - да не се оплаква, че има твърде много операции,
защото ще дойде време, когато ще има твърде малко...
Най-важната клинична пътечка - от болницата до банкомата и обратно!
Пациент:
- Докторе, как е по-добре да се спи: с краката на изток или на запад?
Доктора, въздишайки:
- Ех, приятелю, най-добре да спите направо целия на Запад!
- O, какъв мъж! Казват, че пише стихове и рисува картини. Сигурна съм, че всички жени си губят ума по него!
- Възможно е, но леко преувеличаваш, иначе има нещо такова - той е главен лекар в женското п...
Човек отива при лекаря:
- Докторе, задушавам се, не мога да дишам!
- Пушите ли?
- Пуша, но не помага!
В кабинет "Сексолог"влиза дама и се оплаква:
- Ох, от 5 години не изпитвам удоволствие от секса...
- Легнете на кушетката да проверим.
- Сега изпитахте ли удоволствие?
- Не. - отговаря жената.
- Х...
Пенсионер на посещение при лекар:
- Докторе, имам голям проблем! Забравям!
- И от кога е този проблем при Вас?
- Какъв проблем?
Лекар разглежда внимателно рентгеновата снимка на пациента и го пита:
- На колко години сте?
- На 30, скоро ще стана на 31.
- Няма да станете...
Пациент към лекаря:
- Откога практикувате медицина?
- От 20 години!
- Е, значи е време да спрете...
- Докторе, ям като свиня, работя като вол и се уморявам като куче! Какво да правя?
- Отде да знам, да не съм ветеринар!
- Докторе, имам проблеми със сърцето.
- Седнете да ви прегледам... На колко години сте?
- След три месеца навършвам 57.
- Съмнявам се.
- Докторе, как правите толкова бързо сутрешния преглед в мъжкото крило на болницата?
- Много лесно. Най-напред пускам сестрата да мине с най-късата си пола, а след нея минавам аз. На който пациент му...
Между микроби:
- Нещо не ми изглеждаш добре. Да не си болен?
- Не, бе! Май съм пил антибиотик...