- Докторе, ето резултатите от изследванията, искам да живея!
- Приятелю, само резултати не е достатъчно. Пари имате ли?
- Рени, защо чакаш пред кабинета на този доктор? Нали мъжът ти е лекар!
- Имам потребност от време на време да се съблека пред друг мъж...
- Всичко ви е наред, обличайте се. Впрочем, защо толкова често се проверявате?
- Докторе, вие сте с най-нежните ръце... от всички гинеколози!
Директорът на болницата разговаря с един от младите си хирурзи:
- И едно последно нещо колега.
- Да?
- По време на операциите си не натискайте толкова със скалпела, защото
повреждате масата.За тази се...
- Колега,честита първа операция!
- Операция ли?!?Аз си мислех,че е аутопсия...........
Всеки българин - с известна коронарна анатомия!
Девиза на инвазивните кардиолози.
Тежко болен, влязъл в библиотека, за да си вземе книга за четене. Предложили му "Мъртви души" на Гогол.
- Не, не! В моето състояние не ми се чете за никакви мъртви! Нямате ли нещо за живите?
- Да, има...
- Докторе, съвсем не спя през нощта!
- Защо?
- Няма с кой!
Има едно ядене, което в Испания наричат паеля, в Италия - ризото, а у нас – ориз с домати и го дават всяка вечер в болницата на дежурния екип.
При лекаря:
- Пушите ли?
- Не.
- Жалко… Щях да ви кажа да спрете, и щяхте да се оправите.
Инфекциозна болница. В един от изолаторите звъни телефонът.
- Ало, аз съм вашият лекуващ лекар.
- Здрасти докторе, к’во става?
- Ами изследванията ви показват че сте болен от чума, хепатит, СПИН, и ощ...
Човек отива на доктор. Гледа доктора - от ушите му стърчат банани, от ноздрите лук… Пита го недоумяващо:
- От какво се оплаквате?
- Ами зле се чувствам напоследък.
- Аааа, това е от неправилното хране...
Преди операцията доктор казва на болния:
- Разбира се, упойката е безплатна… Обаче след операцията събуждаме за пари!
При доктор непукист:
- Добър ден, докторе.
- Добър ден, следващият.
- Докторе, бременна съм!
- Честито, следващият.
- Докторе, глътнах мишка!
- Глътни котка, следващият.
- Докторе, ухапа ме куче!
- Ух...
След прегледа:
- Докторе, може ли пиене, пушене, жени, песни?
- Можете да пеете колкото си искате…