28 °C

Лекари

  1. - Докторе, ето резултатите от изследванията, искам да живея!
    - Приятелю, само резултати не е достатъчно. Пари имате ли?

    Оценка 0 от 0 гласа
  2. - Рени, защо чакаш пред кабинета на този доктор? Нали мъжът ти е лекар!
    - Имам потребност от време на време да се съблека пред друг мъж...

    Оценка 0 от 0 гласа
  3. - Всичко ви е наред, обличайте се. Впрочем, защо толкова често се проверявате?
    - Докторе, вие сте с най-нежните ръце... от всички гинеколози!

    Оценка 0 от 0 гласа
  4. Директорът на болницата разговаря с един от младите си хирурзи:
    - И едно последно нещо колега.
    - Да?
    - По време на операциите си не натискайте толкова със скалпела, защото
    повреждате масата.За тази се...

    Оценка 0 от 0 гласа
  5. - Колега,честита първа операция!
    - Операция ли?!?Аз си мислех,че е аутопсия...........

    Оценка 0 от 0 гласа
  6. Всеки българин - с известна коронарна анатомия!
    Девиза на инвазивните кардиолози.

    Оценка 0 от 0 гласа
  7. Тежко болен, влязъл в библиотека, за да си вземе книга за четене. Предложили му "Мъртви души" на Гогол.
    - Не, не! В моето състояние не ми се чете за никакви мъртви! Нямате ли нещо за живите?
    - Да, има...

    Оценка 0 от 0 гласа
  8. - Докторе, съвсем не спя през нощта!
    - Защо?
    - Няма с кой!

    Оценка 0 от 0 гласа
  9. Има едно ядене, което в Испания наричат паеля, в Италия - ризото, а у нас – ориз с домати и го дават всяка вечер в болницата на дежурния екип.

    Оценка 0 от 0 гласа
  10. При лекаря:
    - Пушите ли?
    - Не.
    - Жалко… Щях да ви кажа да спрете, и щяхте да се оправите.

    Оценка 0 от 1 глас
  11. Инфекциозна болница. В един от изолаторите звъни телефонът.
    - Ало, аз съм вашият лекуващ лекар.
    - Здрасти докторе, к’во става?
    - Ами изследванията ви показват че сте болен от чума, хепатит, СПИН, и ощ...

    Оценка 0 от 0 гласа
  12. Човек отива на доктор. Гледа доктора - от ушите му стърчат банани, от ноздрите лук… Пита го недоумяващо:
    - От какво се оплаквате?
    - Ами зле се чувствам напоследък.
    - Аааа, това е от неправилното хране...

    Оценка 5 от 1 глас
  13. Преди операцията доктор казва на болния:
    - Разбира се, упойката е безплатна… Обаче след операцията събуждаме за пари!

    Оценка 0 от 0 гласа
  14. При доктор непукист:
    - Добър ден, докторе.
    - Добър ден, следващият.
    - Докторе, бременна съм!
    - Честито, следващият.
    - Докторе, глътнах мишка!
    - Глътни котка, следващият.
    - Докторе, ухапа ме куче!
    - Ух...

    Оценка 0 от 0 гласа
  15. След прегледа:
    - Докторе, може ли пиене, пушене, жени, песни?
    - Можете да пеете колкото си искате…

    Оценка 0 от 0 гласа