29 °C

Лекари

  1. Един много често закъснявал за работа, защото се успивал. Шефът му го заплашил с уволнение и човекът си купил няколко будилника. Един ден се буди в 08:45 ( а е на работа е от 08:30). Будилниците не би...

    Оценка 0 от 0 гласа
  2. Хирург, психиатър, патоанатом и общопрактикуващ лекар отишли на лов за патици. Общопрактикуващият лекар видял първата птица и си казал: “Знам ли го това дали е патица? По-добре е да има и второ мнение...

    Оценка 0 от 0 гласа
  3. Между лекари:
    - Ще бъде ужасно, ако един певец разбере след операция,
    че повече не може да пее.
    - Ще бъде още по-ужасно, ако не разбере това.

    Оценка 0 от 0 гласа
  4. В кабинета на известен психиатър влиза човек, целия облепен в тиксо, без дрехи, от ушите му стърчели чорбаджийски чушки, а на главата си имал пържоли. Психиатърът любезно пита:
    - Здравейте, какъв е пр...

    Оценка 5 от 1 глас
  5. Аптекар към малко момиченце:
    - Ето лекарството за баща ти. Преди да му го дадеш, го раздрусай добре!
    - Не мога, чичко, баща ми тежи сто килограма!

    Оценка 0 от 0 гласа
  6. - Благодаря ви, докторе, болките в гърба ми минаха. А какво ми имаше? Да не е радикулит?
    - Не, тирантите ви бяха много опънати...

    Оценка 0 от 0 гласа
  7. Жена отишла в психиатрията и попитала първия срещнат мъж:
    - От колко години сте тук?
    - От дванайсет.
    - И добре ли се отнасят с вас?
    - Да.
    - А защо се усмихвате така?
    - Ами защото съм главният лекар на...

    Оценка 2 от 1 глас
  8. - Намирам, че боксът е прекрасен спорт!
    - Защо, вие боксьор ли сте?
    - Не, зъболекар.

    Оценка 0 от 0 гласа
  9. Докторът продължително опипва гръдния кош на пациента със слушалката и накрая му казва:
    - Хм… не знам и аз какво да мисля. Или стетоскопът ми е счупен, или отдавна сте мъртъв.

    Оценка 5 от 1 глас
  10. Баба води своята четиринадесетгодишна внучка при гинеколог:
    - Докторе, прегледайте ми внучката, чи са, страхувам се, че са й откъснали цветинциту!
    Докторът хвърлил един поглед и рекъл:
    - К’во цветенце...

    Оценка 0 от 0 гласа
  11. Надписи по кабинетите на личните лекари:
    "Поради стачка от 9-ти до 15-ти март няма да приемам! Всички симптоми на болестите и тяхното лечение ги има в интернет!"

    Оценка 0 от 0 гласа
  12. Генко:
    - Докторе, мисля, че си губя зрението, не мога да виждам надалеч.
    Докторът дърпа пердето в кабинета си и пита:
    - Виждате ли слънцето?
    - Да.
    - Е, то е на 150 милиона километра... колко далеч иск...

    Оценка 0 от 0 гласа
  13. Умиращ стар аптекар съветва дъщеря си:
    - Дъще, когато се разболееш, иди на лекар. И му плати. Защото и той трябва да живее.
    После иди в аптеката и си купи предписаното лекарство. Защото и аптекарят тр...

    Оценка 2 от 1 глас
  14. Доктор към пациент :
    - Сега ще взимате това лекарство до края на живота си.
    - И докато го взимам, ще живея?
    - Не . Докато живеете, ще го взимате.

    Оценка 0 от 0 гласа
  15. Пешо имал проблем с оная работа. Отишъл на гинеколог и се посъветвал с доктора:
    - Докторе, не мога да го правя с жената. Можеш ли да ми помогнеш?
    - Да! Всяка сутрин бягай по 10 км. и ще се оправиш! Об...

    Оценка 3 от 2 гласа