Един много често закъснявал за работа, защото се успивал. Шефът му го заплашил с уволнение и човекът си купил няколко будилника. Един ден се буди в 08:45 ( а е на работа е от 08:30). Будилниците не би...
Хирург, психиатър, патоанатом и общопрактикуващ лекар отишли на лов за патици. Общопрактикуващият лекар видял първата птица и си казал: “Знам ли го това дали е патица? По-добре е да има и второ мнение...
Между лекари:
- Ще бъде ужасно, ако един певец разбере след операция,
че повече не може да пее.
- Ще бъде още по-ужасно, ако не разбере това.
В кабинета на известен психиатър влиза човек, целия облепен в тиксо, без дрехи, от ушите му стърчели чорбаджийски чушки, а на главата си имал пържоли. Психиатърът любезно пита:
- Здравейте, какъв е пр...
Аптекар към малко момиченце:
- Ето лекарството за баща ти. Преди да му го дадеш, го раздрусай добре!
- Не мога, чичко, баща ми тежи сто килограма!
- Благодаря ви, докторе, болките в гърба ми минаха. А какво ми имаше? Да не е радикулит?
- Не, тирантите ви бяха много опънати...
Жена отишла в психиатрията и попитала първия срещнат мъж:
- От колко години сте тук?
- От дванайсет.
- И добре ли се отнасят с вас?
- Да.
- А защо се усмихвате така?
- Ами защото съм главният лекар на...
- Намирам, че боксът е прекрасен спорт!
- Защо, вие боксьор ли сте?
- Не, зъболекар.
Докторът продължително опипва гръдния кош на пациента със слушалката и накрая му казва:
- Хм… не знам и аз какво да мисля. Или стетоскопът ми е счупен, или отдавна сте мъртъв.
Баба води своята четиринадесетгодишна внучка при гинеколог:
- Докторе, прегледайте ми внучката, чи са, страхувам се, че са й откъснали цветинциту!
Докторът хвърлил един поглед и рекъл:
- К’во цветенце...
Надписи по кабинетите на личните лекари:
"Поради стачка от 9-ти до 15-ти март няма да приемам! Всички симптоми на болестите и тяхното лечение ги има в интернет!"
Генко:
- Докторе, мисля, че си губя зрението, не мога да виждам надалеч.
Докторът дърпа пердето в кабинета си и пита:
- Виждате ли слънцето?
- Да.
- Е, то е на 150 милиона километра... колко далеч иск...
Умиращ стар аптекар съветва дъщеря си:
- Дъще, когато се разболееш, иди на лекар. И му плати. Защото и той трябва да живее.
После иди в аптеката и си купи предписаното лекарство. Защото и аптекарят тр...
Доктор към пациент :
- Сега ще взимате това лекарство до края на живота си.
- И докато го взимам, ще живея?
- Не . Докато живеете, ще го взимате.
Пешо имал проблем с оная работа. Отишъл на гинеколог и се посъветвал с доктора:
- Докторе, не мога да го правя с жената. Можеш ли да ми помогнеш?
- Да! Всяка сутрин бягай по 10 км. и ще се оправиш! Об...