Лежат в леглото мъж и жена. Телефонът звъни. Вдига жената:
— Да, скъпи. Добре, мили. Разбира се, скъпи. Добре, скъпи, не се притеснявай! – и затваря
Мъжът в леглото:
— Кой беше?
— Съпругът ми. Каза, ч...
Хирург започва тост на някакъв банкет:
— Ние, докторите, имаме доста врагове на този свят…
Някой се обажда:
— А на онзи свят още повече!
При доктора:
— С апетита как сте?
— Ми ту има, ту нямам.
— А кога нямате?
— Като се наям едно хубаво.
- Решил съм да се самоубия.
— Ама как бе, защо?
— Животът ми е скучен.
— И к’во, смяташ че самоубийството ще го разнообрази ли?
Девойка стои на парапета на мост с явното намерение да се прости с живота. Приближава клошар.
— Абе момиче.. Така и така си решила да мреш.. Все тая ти е… Дай да те опъна като за последно, жена не съм...
- Тате, омъжих се!
— Не ме интересува, щом се стъмни – вкъщи!
Съдията:
— Слушам Ви.
— Вкара ме в леглото и жестоко ме оскърби.
— С какви действия?
— С бездействие…
- Г-н адвокат, съседът ми ме обиди.
— Какво Ви каза ?
— Да вървя по дяволите.
— Вие какво направихте?
— Идвам при Вас.
Вкарват един в затвора, и адвокакът му казва:
— След някой ден ще те измъкна, а дотогава запомни като те питат другите затворници за какво си да им кажеш, че си по член 114 алинея първа.
Влязъл той, и...
Жена виза в зоомагазин с намерението да си купи говорещ папагал. Продавачът й показва всички с изключение на един много красив папагал, скрит в най-отдалечения ъгъл. Оказало се, че преди да го донесат...
Младоженци се прибират след сватбата. Младоженецът се опитва да отключи врата, но не може да уцели патрона с ключа. Булката:
— Е няма що, добро начало!
- Защо жените се омъжват?
— Недостатъчно жизнен опит.
— А защо се развеждат?
— Недостатъчно търпение.
— А защо отново се омъжват?
— Недостатъчно памет.
Блондинка кара колата си в насрещното платно.По едно време я спират от КАТ и я питат:
— На къде си тръгнала?
— Абе не знам, ама сигурно е много лошо място, щом всички се връщат оттам.
В час по биология госпожата пита Иванчо:
— Кажи ми сега, Иванчо, какво е пингвина?
Иванчо:
— Очевидно е госпожо, че пингвинът е затластяла лястовичка!
- Защо Дядо Мраз е винаги весел?
— Защото знае къде живеят всички лоши момичета.