Пиян стои на улицата и вика:
— Чудо, току-що видях НЛО!
— Наистина ли сте видяли летяща чиния? – го пита мъж с брада и мустаци.
— Кълна Ви се, госпожо!
- Пи ли?
— Не.
— Три ли?
— Не.
— А колко?
— Осем!
Грузинска веселба. Домакинът казва:
— А сега Гиви ще произнесе тост!
Става Гиви и казва:
— Да пием! – и си сяда.
След малко пак:
— А сега Гиви ще произнесе тост!
Гиви пак става и казва:
— Да пием! – и...
Каква е разликата межди алкохоликът и пияницата? Алкохоликът пие, за да живее, а пияницата живее, за да пие…
- Все казваш, че непрекъснато си водил борба с пиенето, а и днес си пиян като талпа!
— Какво да направя, като и днес загубих двубоя?
Влиза пияница в една църква и започва да духа свещите.
Попитат го:
— Абе човек, какво правиш?
— Как какво? Имам рожден ден!
- Ние със жена ми имаме уговорка – единия ден ходя до магазина аз, на другия пазарува тя.
— И какво, доволен ли си?
— Ами да – единия ден пием, на другия замезваме.
Един пияница стои пред вратата на къщата:
— Моля те, пусни ме!
— Не, няма да те пусна – отговаря жена му – напил си се като свиня!
— Моля те, пусни ме красавицо, нося ти цветя.
— Какво?! Носи ми цветя...
Шотландец се прибира към къщи с бутилка уиски под палтото. Подхлъзва се, пада и усеща, че нещо му подмокря. Веднага си казва:
— Господи, дано да е кръв!
Пиян пътува в препълнен автобус и се опитва да започне разговор:
— Хубаво време, а?
Никой не отговаря.
— Май пролетта е дошла… Никой не отговаря.
— А слънцето как грее… Пак никой не отговаря.
— Е, кат...
Пиян звъни на входната врата. От домофона се обажда женски глас:
— Кой е?
Пияният:
— Извинете, мъжът ви вкъщи ли е?
Жената:
— Не.
Пияният:
— А може ли да слезете да видите дали съм аз?
Пияница пребил полицай и звъни на 112 в полицията. Те вдигат и той казва:
— Ало, това 112 ли е?
Те му отговорили:
— Да!
И той им казва:
— Е вече сте 111…
В завод за алкохол умира щатният дегустатор и пускат обява, че търсят нов. Явява се алкохолик, окъсан, мърляв… Директорът на завода се чуди как да го отпрати. Правят му тест. Дават му чаша, той опитва...
Пияница сяда на бара в кръчмата, слага пред себе си будилник и започва да пие бира след бира. По някое време поглежда будилника, надига се и казва на бармана:
— Два. Време е да си ходя.
— Какво, два...
Трима пияници излизат от кръчмата и тръгват по релсите.
— Абе Пешо, кой тъпанар ги е правил тия стълби? Стъпя на едното стъпало другото не мога да го стигна!
— Ти зарежи стълбите, ами виж парапета как...