От целия колектив в офиса работеше само факса.
Реплика на служител в гръцка фирма:
- С толкова капути в едно помещение работя само аз и аптекарите!
Юридическия отдел на търговска фирма - това е отдела за борба с българското законодателство.
Знаещият електротехник се страхува да хване жена едновременно за двете гърди.
Началник склад казва потресен:
- Преди малко разбрах, че съм имал извънбрачен син.
- Какво си правил, инвентаризация?
Крадците проникнаха в Евгени Минчев, а след това и в неговия апартамент.
Когато тя му призна, че не е художничка, а бояджийка, той въздъхна с облекчение:
"Уф, и аз не съм бижутер, а фаянсаджия!"
Възмутен гост на хотел се обръща към управителя:
- Това е безобразие! Покривът ви тече и дъждът цяла нощ капа по леглото ми! Мога ли да ви попитам, докога ще продължава това безобразие?
- Че аз, откъд...
Жена отива при партийния секретар и се жалва, че мъжът й изневерява. Той я пита:
- Сигурна ли сте?
- Да, ето даже доказателство - едни бикини.
- Добре, ще го викна, ще поговоря, - обещал партийният се...
Разговор между шофьори (дизелаци )
- Трака ти калника!
- Какво?
- Трака ти калникааааааа!
- Какво?
- Викам, че ти трака калникааааааа беееее!
- Какво? Абе говори по-силно, че ми трака калника и не мог...
- Разрешете да поканя вашата дама...
- Тя не танцува.
- Какви ти танци? Имам заповед за арест!
- Подсъдими, разкажете как извършихте грабежа?
- Ама какъв грабеж? Те сами поискаха.
- Как така?
- Ами идват при мен двама и казват: "Сваляй якето и часовника!" И ги свалих. На единия часовника, на др...
Отива един мъж при психолог и казва:
- Всичко в живота ми е ок, но ми липсват силни усещания. Как да си кача адреналина? Опитах всичко - скокове с парашут, бънджи, подводно плуване и т.н. Искам нещо...
За да осигури просперитета на учебното заведение, което управлявал, Ректор разпределил функциите:
- младите преподаватели (до 40 години) ще поемат представителните функции - ще бъдат назначени на ръко...
- Построиха при нас съвременен зоопарк. Има си всичко - топли и уютни клетки, басейни, трева, дървета, даже отлично ядене по три пъти на ден. Само дето още не могат да приберат животни.
- Но защо?
- З...