Отишъл Штирлиц за гъби в гората. Ходи, ходи, а гъби никакви.
"Сугурно не им е сега сезона." -
помисли си Штирлиц и падна в една преспа сняг.
След разходка на кучето мъж се прибира вкъщи и казва на жена си:
- Не зная какво се е случило с кучето ни, но по пътя обратно все се дърпаше и скимтеше сякаш искаше да каже нещо.
Жената отива в антрет...
В театъра:
- Скъпа, добре ли виждаш?
- Да, скъпи.
- И никой не ти пречи?
- Не, никой.
- Удобно ли ти е?
- Да, удобно ми е.
- Да си сменим местата, а?
В Южна Африка някакви деца убили един негър. Бащата на едното ги видял и бой-бой-бой!
Минал един съсед и му казва: "Остави го бе човек - един негър - какво толкова?"
Бащата отвърнал: "Днеска негър уби...
- Виж каква красива шуба! Страшно ми се иска да имам точно такава!
- Е, мила, за тази цел е трябвало да се родиш овца!
Върви си руснак по улиците, гледа витрините на магазините и мърмори:
- Няма сирене, няма хляб.
Върви и пак гледа:
- Няма месо, няма кашкавал...
Чул го милиционер, настигнал го и му казал:
- Спри да се...
Българско село, малко след деноминацята. Пред една къща на пейката седят две баби и си приказват:
- Чу ли ма, Маро? Вчера паднал един самолет в океана и загинали 100 човека.
Втората ужасено:
- Леле, м...
Атаката срещу торентите е предизвикана от някой шегаджия, който подшушнал, че досиетата на сътрудниците от ДС са достъпни на повечето торенти :)
По радиоуредбата в пътнически самолет:
"Уважаеми пътници, молим ви да изключите телефони, компютри и други устройства, които биха могли да попречат на нормалната работа на кардиостимулатора на капитан...
- Do you speak English?
- Какво-какво?
- Do you speak English?
- Не разбирам.
- Питам дали говорите английски.
- А-а-а, английския владея съвършено.
Новините на кратко: малко за времето - жега, малко за политиката - мръсотия, малко за културата - скучно, малко за футбола - срамно.
Двама новобогаташи си говорят:
- Зашо не се храниш?
- Имам язва на стомаха, доктора ми забрани.
На следващия ден двамата пак се виждат, а този с язвата яде всичко и даже пие уиски.
- Какво правиш, нал...
На "Бирфест"-а компания възрастни мъже се наливат с бира. По едно време единият отива до преносимите тоалетни. Връща се чак след един час.
- Къде се загуби, бе? - питат го от компанията.
- Ами, падн...
От кръстословица:
- Кръвопиец с 2 букви?
- О.B.
Банкер диктува завещание:
"На братовчед ми Били оставям акциите си и имение на морския бряг ...На вярната си готвачка Мини резиденцията в Палм Бийч...
На племеника Джон, който винаги е казвал, че здра...