Кораб е застигнат от ужасна буря. При капитана на кораба притичва един от пасажерите и ужасен пита:
- Господин капитан, колко има до най-близката суша?
- Към две мили.
- Наляво или надясно, господи...
Никой не е толкова могъщ колкото зъболекаря. Само той може да каже на хората кога да си отварят устата и кога да си я затварят :)
Ерудитът е човек, който винаги намира синоними, когато не знае как се пише някоя дума.
S.T. 21 год, студентка по информатика.
S.T. Защо студентите по математика никога не се обясняват в любов?
V.F.U. Не е вярно! Преди време един направил опит, но се получило следното:
" Моя малка теорем...
Журналист пита известен футболен треньор:
- Как си представяте идеалния играч?
- Висока самодисциплина, спаване на режима, безприкословно следване на указанията на треньора, уважение към противника и...
- Иванчо, кой предмет ти е най-неприятен?
- Училищния дневник!
В пощата:
- Забравихте накрая да сложите точка.
- Да, но моля ви да я сложите вие.
- Не мога, всичко трябва да е написано с един и същ почерк.
Ако бяхме нормални щеше да има пари за операции и лечение на болните деца, а щеше да има реклами да се пращат sms-и за мерцедесите на депутатите, а сега е обратното...
В сляпо царство едноокият царува.
- Съседе, защо ореш в кръг?
- Купих си нов кон, а се оказа, че е бил в цирка преди това!
Българското "общество":
"Не е редно МВР да получава дарения, особено от разследвани лица или фирми"
Правителството:
"Редно е!"
Европейската комисия:
"Не е редно МВР да получава дарения, особено от раз...
Събудих се между две непознати мацки, носа ме боли, а дрехите ми миришат на ганджа... Да не съм бил на уроци по математика?
Народът почна толкова зле да живее, че джебчиите им се налага не да пипнат просто в джоба, а да ровят из тях.
Старшината води ротата на концерт и през цялото време
подканва войниците да побързат. Когато най-после стигат
до концертната зала, конферансието вече обявява:
- А сега ще бъде изпълнена шестата симфон...
Двама сноби си говорят:
- Вчера един целуваше жена ти на гарата.
- Хм, то пък една гара.......