Катаджия спира пиян шофьор.
Катаджията (К): Ела тук да духнеш на апаратчето... Пиян си! Ще ти пиша акт.
Шофьорът (Ш): Ама моля ви се, господин полицай! Не ми пишете акт.
К: Добре. Ще ти задам една гат...
Прибира се младеж кьоркютук пиян. Родителите му:
- Гоше, нали излезе да празнуваш с Мими Свети Валентин?
Гошо(заваляйки):
- Ами тя не дойде и с едни приятели празнувахме Трифон Зарезан.
Любителите на чашката бързо стават професионалисти.
Петък не трябва да се търси повод за пиене.
Петък е повод.
Полицай спира пиян шофьор:
- Добър вечер, документите за проверка моля!
Шофьора подава документите и пита:
- Господин полицай, сега ще ми вземете ли книжката?
Полицая се усмихва и казва:
- Аре на бас...
- Защо пак си идваш пиян? - крещи жена на мъжа си.
- Ама, че си и ти! Идвал съм си... Не видя ли, че ме носеха...
Четирима приятели се уговарят да ходят на лов:
- Тръгваме в пет сутринта. Взимаме пушки, кучета и каса бира.
- Да вземем две, а?
- Последния път, като взехме две застреляхме кучетата.
- Да не взим...
- Пети ден не мога да спра да пия... По дяволите, кога ще свърши тази проклета заплата!
По бракоразводно дело съдията се обръща към съпруга:
- Засрамете се! Да пропивате всичко и да не отделяте нищо за детето си!
- Но г-н съдия, трябваше ли да давам на детето от мастиката, която пия?!?
Отива пияница на лекар:
- Докторе, помогни, много лошо виждам!
След прегледа:
- Такаааа, положението е сложно, ще трябва да спрете да пиете, или ще ослепеете!
- Ееееех, горките ми очички, ще остана бе...
В навечерието на коледа мъж се клатушка по улицата, носейки елхичка. Една възрастна дама го вижда и с изумление казва:
- Как не ви е срам по Коледа да се напивате, а да не стоите при семейството си?
-...
- Що за миризма? Пили ли сте?
- Не, риба съм ял.
- Странно, а такава миризма...
- Рибата е пила...
Пияни руски туристи отказали да се евакуират от Египет, преди да им е свършила ваканцията, излезли от хотела си и се присъединили към трезвата тълпа египтяни, извършващи безчинства и безредици. И тога...
Пийнал полицай спира пиян водач ; куката смело пита:
- А ве к-к-как не ви е-е-е-е опа-а-а срам ве щшо карате двама зад волана вее?
А водача само измранкал жално , еий ние мое да сме двама , но вия н...
Ако в думата "хляб" са направени четири печатни грешки и се е получило "бира", то може би това не са били грешки?