- От другата седмица спирам пиенето...
- Да, вярвам ти...Мога да се обзаложа, че ще продължиш да пиеш?
- На какво да се обзаложим?
- На кило ракия...
Влиза един пияница в ресторант. Поръчва си няколко водки. На петата келнерът го пита:
- Господине, 5 водки са малко много. Как ще се приберете вкъщи?
- Еййй, момче, не се притеснявай - с кола съм.
Момиче казва на своя приятел-медик:
- Нима не знаеш, че алкохолът убива мозъчните клетки!
- Да, убива, но само слабите и беззащитните!
Трима пияни вървят по една железопътна линия. Първият казва:
- Ей, това стълбище край няма, бе.
Вторият отговаря:
- Остави, че е дълго, ами виж парапетите какви ниски ги направили.
Третият казва:
- Не...
Двама пияници си вървели в гората. Вървят си и виждат един манастир. Единия пита другия
- Абе-ее-е Пее-е-шш--оо, дай да питаме за оная работа?!
- Коя бе?
- За монахинята!
Влезли в манастира и единия п...
Между пияници:
- Вече закусва ли?
- Не, нито капка.
Говорят си двама в бирарията.
- Една вечер спорих, че за една вечер мога спокойно да изпия каса бира и спечелих спора.
- Без никакви проблеми ли?
- С проблем. Оттогава не ме щат в нито една компани...
Разговор между пияници:
- Ако цената на ракията стане колкото цената на палтата какво ще си купиш ракия или палто?
- Ракия, разбира се! Да не съм луд да давам толкова много пари за едно палто.
Трима пияни приятели се опитват да хванат такси. Тръгват към него, но единият все падал. Другите все го изправяли, но той пак падал. И така в продължение на около 20-тина минути. Накрая таксиметровия...
В кръчмата:
- Кажи сега, приятел, какво ще пиеш ?
- Нищо не искам.
- Добре-е-е. Сега ти ме питай ...
Отива клиент в кръчмата и си поръчва водка и салатка. Келнерът избързва с поръчката и му сервира първо салатата. похаппва си пича и след десетина минути му сервират и водката.След още толкова време са...
Доктор пита пациент:
- Употребявате ли алкохол?
- Периодично...
- На какви периоди?
- През десет-петнайсет минути.
Мъж се прибира вкъщи и казва на жена си:
-Днес се прибрах като светкавица!
-Как, толкова бърз?!
-Не, на зиг-заг!
Млад мъж се прибира мъртво пиян. Майка му го вижда и го пита:
- Сине, защо не пиеш само докато ти е сладко?
- Ох, то хубаво докато ми е сладко, ама от де толкоз пари, ма мамо...
Жена към мъжа си, който купил лош сок:
- Ако е 100 процента е сок, ако водата е над 50 процента е нектар.
Мъжа:
- Да! Винаги съм си знаел, че водката е истински нектар.